Интер вкара седем на Сасуоло. Милито се завърна с два гола

Отборът на Интер постигна убедителна победа над тима на Сасуоло със 7:0. През целия мач Интер доминираше на терена, за което принос имаше и слабата игра на новаците. Мадзари заложи на същата единайсеторка, която излезе срещу Ювентус и не сбърка.

Още от самото начало нерадзурите притиснаха своя съперник и резултатът не закъсня. В 8-мата минута Юто Нагатомо се измъкна от защитник на Сасуоло и центрира остро в наказателното поле, където Паласио засече топката. Минути по-късно отново Паласио бе замесен, като стреля към вратата на Ромини, който изби към връхлитащия Тайдер и допусна втори гол. Третият гол отново без отбелязан от новото попълнение Тайдер, въпреки че топката се удари в главата на противников защитник.

Сасуоло от своя страна игра много плахо и страхливо, като не успяха да затруднят по никакъв начин Самир Ханданович. Четвъртото попадение отбеляза Алварез, който се озова пред празна врата след удар на Паласио.

Валтер Мадзари пусна в игра Диего Милито, който дълго време лекуваше травма в коляното. Именно Милито отбеляза петото попадения след пак на Рики Алварез. Включването на Принца бе много добро и само няколко минути по-късно той подаде на Камбиасо, който с фалцов удар прехвърли вратаря на Сасуоло.

Седмото попадение отново бе отбелязано от Милито, след добър пробив на Гуарин по дясното крило и още по-добро центриране.

През целия мач Интер налагаше своето темпо и правеше каквото си поиска със съперника си.

Следващият кръг Интер ще се изправи срещу Фиорентина на „Джузепе Меаца” на 26-ти от 21:45ч.