Интер разпиля Катания и гледа към Ювентус

Отборът на Интер постигна убедителна победа срещу Катания във втория кръг от италианската Сериа А. Головете за нерадзурите отбелязаха Паласио, Нагатомо и Алварез. Сериозно впечатление направи играта в защита като вече втори мач Интер не допуска гол.

Първите десет минути преминаха под контрола на футболистите на Катания, които имаха няколко сериозни положения пред вратата на Самир Ханданович, но словенецът не допусна гол.

Първото по-сериозно положение за отбора на Интер се откри пред Джонатан, който бе изведен по прекрасен начин от Фреди Гуарин, но вратарят на Катания спаси силния му удар. Играчите на Интер продължиха да контролират топката и да чакат своя момент, който не закъсня. В 19-та минута отново Джонатан проби по десния фланг и извади топката успоредно на голлинията, където Паласио не сгреши и вкара топката за 1:0. До края на полувремето Интер имаше още шансове да покачи преднинаната си, но не успя да отбележи. Участие в мача взе и Матео Ковачич, който бе заменен от Тайдер малко преди края на първото полувреме заради контузия.

Второто полувреме започна добре за Интер и в 56-та минута центриране на Гуарин бе засечено по блестящ начин от Юто Нагатомо. До края на мача нерадзурите владееха топката и създаваха положения, които не успяха да реализират. Десет минути преди края на мача, Рики Алварез проби през центъра на терена, като премина през трима футболисти на Катания и с премерен удар успя да вкара за 3:0.

По този начин Интер се изравни на върха с Наполи, Фиорентина, Ювентус и Рома, а в следващия си мач нерадзурите ще играят срещу Юве.