С 4 гола Интер е в четвъртия кръг за купата

Интер се класира за четвъртия кръг за Купата на Италия след безапелационна победа с 4:0 над Читадела. Тимът от Серия Б не успя да се противопостави на именития си съперник.

Родриго Паласио вкара два гола за Интер. По един добавиха Джонатан и Андрея Ранокия. Читадела игра час с човек по-малко. В 30-ата минута с директен червен картон бе изгонен Пекорини.

В следващата фаза от турнира Интер ще срещне Трапани. Ако нерадзурите отстранят и този съперник ще се изправят срещу Удинезе на осминафиналите.

Първият официален мач на Интер за новия сезон беше сблъсъкът от третия кръг за Купата на Италия срещу Читадела. Нерадзурите започват турнира рано рано тази година, защото завършиха девети в Серия А миналия сезон. Това е най-ранното участие на Интер в надпреварата от сезон 1996/97.

Читадела от Серия Б стигна до тук, след победа над Савона в предишната фаза на надпреварата.

Треньорът на Интер Валтер Мадзари даде титулярно място на Естебан Камбиасо навръх 33-ия му рожден ден. Извън игра за нерадзурите са Милито, Санети, Самуел и Киву.

Интер заложи на схема с трима в защита и двама в атака. В предни позиции бяха Мауро Икарди и Родриго Паласио.

Нерадзурите започнаха убедително и спокойно и в 17-ата минута поведоха в резултата. Джонатан беше точен в атака, която сам започна. Той отне топката подаде я към Гуарин надясно, който центрира и Джонатан с глава засече топката в мрежата.

Читадела също опитваше да атакува. Ханданович трябваше да се намесва убедително. Ди Роберто стреля много силно, но вратаря на Интер с великолепен рефлекс спаси. Колегата му в Читадела Ди Дженаро, който е в състава под наем от Интер, също показа класа. Той спаси удар на Рики Алварес.

След половин час игра Родриго Паласио се измъкна сам срещу вратаря, но бе съборен от Пекорини. Съдията отсъди дузпа и показа червен картон на защитника. Родриго Паласио сам изпълни дузпата и реализира за 2:0.

Минутка по-късно Интер можеше да има класическа преднина. Този път обаче Паласио направи грамаден пропуск. Рожденникът Камбиасо изведе сънародника си, но нападателя не уцели вратата от чиста позиция. След това и Гуарин стреля над вратата.

Макар да остана с 10 души Читадела не се отчая. Ханданович трябваше да се хвърля и избива удар на Димитру, който влизаше под гредата.

След паузата Интер използва много добре численото си предимство и вкара още 2 гола на съперника. Първо Родриго Паласио вкара втория си гол в мача. Аржентинецът се разписа с хубав удар с десния крак от центъра на наказателното поле. Фреди Гуарин му подаде топката.

След още пет минути Интер вкара за четвърти път. Джонатан центрира от статично положение топката стигна до Андрея Ранокия, който с левачката от упор прати топката в мрежата.

До края Интер пропусна още няколко добри положения за гол. В крайна сметка нерадзурите спокойно стигнаха до следващия кръг, където ще играят срещу Трапани.

ИНТЕР - ЧИТАДЕЛА 4:0
1:0 Джонатан 17
2:0 Паласио 31 дузпа
3:0 Паласио 59
4:0 Ранокия 64

Червен картон: Пекорини (Ч) 30

Интер: Ханданович, Кампаняро (65 Алваро Перейра), Ранокия, Жуан, Джонатан, Гуарин (60 Ковачевич), Камбиасо, Алварес, Нагатомо, Паласио (60 Белфодил), Икарди

Читадела: Ди Дженаро, Пекорини, Коли, Пелецер, Марино, Ди Роберто (79 Бузелато), Паолучи, Ла Камера, Лора (54 Перес), Димитру, Минесо (34 Соса)