ЦСКА Москва удари Интер в края и се класира за осминафиналите в ШЛ

ЦСКА Москва победи Интер с 2:1 като гост в последния кръг от груповата фаза на Шампионската лига и по този начин продължава заедно с италианските вицешампиони на осминафиналите на турнира.

За пълния успех на руския отбор допринесе и нулевото равенство във Франция между Лил и Трабзонспор, което беше необходимото условие за да се класира тимът на Леонид Слуцки.

Победата за "армейците" дойде инфарктно в самия край на срещата след попадение с глава на Васили Березуцки. Преди това двата състава си бяха разменили по гол в началото на второто полувреме. Автори на попаденията бяха Сейду Думбиа за ЦСКА и Естебан Камбиасо за Интер.

Мениджърът на Интер Клаудио Раниери не извърши кой знае какви промени в състава си в сравнение с двубоя срещу Удинезе през уикенда. На вратата вместо Жулио Сезар застана Лука Кастелаци, а в защитата място зае Юто Нагатомо.

В халфовата линия пък се появиха Филипе Коутиньо и Джоел Оби. Включването на младите Лука Калдирола и Лоренцо Крисетиг вероятно се отлагаше за второто полувреме.

Гостите започнаха мача вихрено, но бранителите на Интер поправиха първоначалните си грешки и не позволиха на Павел Мамаев и Сейду Думбиа да застрашат вратата, пазена от Кастелаци.

Постепенно "нерадзурите" се съвзеха и създадоха две много опасни положения. Първо Диего Милито и Филипе Коутиньо се измъкнаха зад отбраната на ЦСКА след прекрасен пас на Хавиер Санети.

Тъкмо когато бразилският халф виждаше как аржентинският нападател му подава и топката почти сигурно щеше да влезе в мрежата зад Владимир Габулов, руският вратар се протегна и предотврати попадението.

Малко по-късно стражът на "армейците" отново се намеси страхотно, като предусети заплахата, която представляваше Юто Нагатомо. Японецът не успя да открие резултата на "Джузепе Меаца".

Половин час след началото на срещата Вагнер Лав тества рефлекса на Кастелаци от границата на наказателното поле. Опитният вратар показа класата си и не допусна да бъде изненадан, избивайки в корнер.

В 35-тата минута руският тим пропусна да отбележи. След центриране от фаул на Алан Дзагоев Вагнер Лав стреля с глава, но неточно. Кълбото мина над напречната греда.

Не мина много време и Юто Нагатомо отправи коварен шут от далечна дистанция, но Габулов внимаваше и спаси. През първата част никой от двата отбора не можеше да вземе видимо надмощие и това обещаваше много за второто полувреме.

В самия край на полувремето Диего Милито на два пъти не съумя да вкара. Първо Габулов блокира изстрела му от съвсем близка дистанция, а след това аржентинецът би много хубаво, но топката профуча над вратата.

След почивката двата тима си размениха по гол. Руските фенове избухнаха, когато Вагнер Лав с хубав пас изведе Думбиа, Ранокия не успя да спре нападателя от Бряг на слоновата кост, който нямаше проблеми срещу Кастелаци.

Радостта на футболистите на Леонид Слуцки обаче беше кратка. Още в следващата минута след гола след центриране от корнер първо Ранокия удари с глава, но Габулов изби. Топката обаче попадна у Естебан Камбиасо, който нямаше как да сбърка.

В 58-ата минута "армейците" бяха близо до второ попадение. След суматоха в наказателното поле на Интер Дзагоев шутира опасно, но Кастелаци се справи с изстрела.

ЦСКА все по-често атакуваше, но "нерадзурите" се защитаваха успешно и на свой ред дебнеха с намерението да изнасят кълбото веднага щом го получат. Пускането на Мауро Сарате в игра определено подпомогна контраатакуващата тактика на Раниери.

С напредване на времето обаче положението на терена още веднъж се промени. Особено след влизането в игра на Рики Алварес, италианските вицешампиони започнаха да действат с голямо самочувствие, докато руският отбор очевидно нямаше ясна идея как да превземе противниковата врата.

За яд на привържениците на ЦСКА, резултатът в другата среща в групата се движеше благоприятно, но московчани не успяваха да оплозотворят малкото си възможности и да се доближат до необходимата победа.

В 82-ата минута след триково изпълнение на фаул от страна на Сергей Игнашевич Алексей Березуцки затрудни Кастелаци, но италианският вратар все пак улови. Последните минути на сещата бяха изцяло в полза на гостите.

Все пак в 85-тата минута след уникален пробв на неостаряващия капитан на Интер Хавиер Санети топката попадна на главата на Диего Милито, който нацели греда. Само минута по-късно момчетата на Слуцки ликуваха.

След центриране от корнер Васили Березуцки вкара с глава и при този резултат ЦСКА щеше да продължи на осминафинал за сметка на Лил и Трабзонспор, които играеха при нулево равенство във Франция.

До края нещата в групата не се промениха и така момчетата на Леонид Слуцки се оказаха големите победители от "руската рулетка" между себе си, Лил и Трабзонспор.

Интер – ЦСКА Москва 1:2