Невероятно надстрелване с дузпи реши приятелското дерби на Италия в полза на Интер (видео)

Италианският шампион Ювентус претърпя поредното си разочарование на приятелския турнир "Гинес", след като този път отстъпи на Интер след дузпи.

Мачът бе за 7-ото и 8-ото място в надпреварата, а торинци финишираха последни в турнира.

Срещата завърши при резултат 1:1 в редовното време. При дузпите "Нерадзурите" финишираха с победата след 9:8.

Резултатът в мача откри Алварес за Интер в 37-ата минута, но в самия край на полувремето торинци изравниха чрез Видал от дузпа.

Мачът се проведе в Маями.

При дузпите решителния пропуск за Юве бе на Маурисио Исла. Преди това Джовинко също пропусна в началото на наказателните удари, но неговият пропуск не бе фатален, тъй като и Гуарин не успя да вкара.

Като цяло двубоят започна доста интересно и се създадоха през първите минути атаки и към двете врати.

Родриго Паласио отправи далечен силен удар, но Джиджи Буфон бе на мястото си и успя да спаси топката.

За торинци пък с удари през първите минути се отчетоха Квадво Асамоа и Джорджо Киелини.

Фреди Гуарин обаче пропиля първия по-сериозен шанс от началото на мача. Той стреля изключително опасно по земя от няколко метра, а топката профуча буквално на сантиметри встрани гредата.

Торинци от своя страна отговориха със силна тупалка на Клаудио Маркизио, която бе обаче неточна.

Малко след първия половин час игра Андреа Пирло отправи хубав удар от фаул, но ударът му бе неточен, а топката мина малко встрани вратата.

В 37-ата минута Интер поведе в резултата. Джиджи Буфон не успя да избие добре топката след удар на Фреди Гуарин и тя попадна в Рики Алварес, който при добавката не сгреши и от близка дистанция изведе своя тим напред в резултата.

Три минути по-късно Артуро Видал бе спънат в наказателното поле, но реферът не отсъди чиста дузпа за Юве.

Все пак обаче такава бе отсъдена, тъй като в 44-ата минута Мирко Вучинич бе задържан в пеналта. Зад топката застана Артуро Видал, който изравни в самия край на полувремето.

През второто полувреме темпото на игра спадна значително и интересните ситуации пред двете врати не бяха толкова много.

Ювентус като цяло владееше топката повече, но торинци така и не стигаха до чисти голови положения.

Марко Сторари пък нямаше много работа след почивката и в 74-ата минута трябваше да спасява лек удар на Нагатомо.

В 77-ата минута торинци бяха на косъм от обрат, след като Андреа Пирло тресна гредата след удар от фаул.

След края на редовното време срещата завърши при равенство и така победителят се определи след дузпи.

Джовинко и Гуарин обаче пропуснаха първите дузпи за двата отбора. След това се изредиха по няколко футболисти и на двата отбора, като всички вкараха.

Маурисио Исла обаче пропусна ключовата дузпа за Юве, а след това стражът на Интер Карисо бе точен и донесе победата на отбора си.

Ювентус - Интер 1:1 (8:9 след дузпи)
0:1 Алварес 37'
1:1 Видал 45' д.

ЮВЕНТУС: Буфон (Сторари 46), Киелини, Касерес, Бонучи (Огбона 77), Лихтщайнер (Исла 75), Маркизио, Асамоа (Де Челие 59), Пирло, Видал, Вучинич (Джовинко 80), Тевес (Йоренте 70)

ИНТЕР: Ханданович (Карисо 46), Кампаняро, Ранокия, Жуан (Андреацоли 79), Нагатомо (Джонатан 79), Кузманович (Белфодил 73), Камбиасо (Олсен 60), Гуарин, Перейра, Алварес, Паласио (Икарди 78)