Челси повали Интер пред 40 000 в Индианаполис (видео)
С голове на Оскар и Еден Азар Челси победи с 2:0 Интер в четвъртфинален двубой от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Английският тим доминираше и заслужено спечели пред над 40 000 зрители на "Лукас Ойл Стейдиъм" в Индианаполис. Оскар откри от дузпа в 12-ата минута, а в 28-ата Азар бе точен от дузпа и увеличи преднината на "сините" от Лондон. Жозе Моуриньо заложи на силен състав, като на вратата бе Петер Чех, а атаката се водеше от Ромелу Лукаку. Рамиреш, Виктор Моузес, Азар и Оскар действаха в халфовата линия.

Наставникът на Интер Валтер Мадзари пусна в предни позиции Родриго Паласио и Мауро Икарди. Още в началото не беше отсъдена дузпа за Челси, след като Андреа Ранокиа повали Оскар в наказателното поле. Малко по-късно удар на Фреди Гуарин мина покрай вратата, пазена от Чех. Последвах хубава атака на Челси, при която Моузес подаде на Оскар и бразилецът направи безпомощен Самир Ханданович. Чех показа класа след изстрел на Паласио, но това беше една от малкото опасности пред вратата на английския тим. В средата на полувремето реферът отсъди спорна дузпа в полза на Челси и въпреки протестите на "нерадзурите", Азар технично насочи топката в мрежата за 2:0. Втората част беше по-равностойна, но Интер остана с човек по-малко след час игра, когато Уго Кампаняро фаулира грубо Джон Тери и получи червен картон. До края зрителите станаха свидетели на много смени, а резултатът остана непроменен. На полуфиналите Челси ще срещне Милан в Ню Джърси, а следващият съперник на Интер в турнира е Валенсия.

ЧЕЛСИ - ИНТЕР 2:0
1:0 Оскар (12)
2:0 Азар (28) д.

ЧЕЛСИ (4-2-3-1): Чех (46 - Шварцър); Иванович (66 - Аспиликуета), Кейхил (59 - Д. Луиш), Тери, А. Коул (72 - Бертранд); Рамиреш, Ван Гинкел (66 - Микел); Моузес (46 - Есиен), Оскар (46 - Мата), Азар (72 - Торес); Лукаку (59 - Ба)

ИНТЕР (3-5-2): Ханданович (76 - Карисо); Кампаняро, Ранокиа, Жуан; Нагатомо, Камбиасо (68 - Кузманович), Гуарин (76 - Олсен), Алварес (68 - Белфодил), А. Перейра (68 - Джонатан); Паласио (76 - Капело), Икарди (60 - Киву)