Интер с нова победа

Интер постигна трета поредна победа под ръководството на Валтер Мадзари. Нерадзурите се наложиха с 2:0 над скромния отбор на ФералпиСало. Головете в мача отбелязаха Уго Кампаняро и Родриго Паласио. За разлика от вчерашния мач срещу Виченца, днес участие взеха доста различни футболисти. Единствен през всичките 90 минути на терена остана Кристиан Киву.
Мадзари започна в схема 3-5-2, като на вратата застана Каризо, а пред него играха Ранокия, Кампаняро и Киву. В халфовата линия участие взеха Нагатомо и Джонатан по крилата, а в средата на терена си партнираха Камбиасо, Гуарин и Алварез. В атака Мадзари заложи на аржентинското дуо - Паласио - Икарди.

Срещата започна с натиск на Интер, като най-деен бе Рики Алварез. Нерадзурите поведоха в резултата с гол на Кампаняро след центриране от корнер в 34-тата минута. Паласио пък се разписа през втората част след добър извеждащ пас на Камбиасо в 55-тата минута. В мача участие не взеха Самир Ханданович, Валтер Самуел, Самуеле Лонго и Донкор.

Следващата контрола на Интер е срещу отбора на Хамбургер на 27-ми юли от 16:30ч.