Белфодил с първи гол за Интер

Интер победи Виченца с 3:1 в приятелска среща, която се игра на "Стадио Пинета" в Пинцоло. Три от попаденията паднаха през първата част. Стефано Джакомели откри резултата в полза на "бианкоросите" още в 6-тата минута, но само минута по-късно Фреди Гуарин изравни.

В края на първото полувреме Ишак Белфодил отбеляза първия си гол за "нерадзурите". Алжирският нападател се разписа с глава след центриране на Гуарин от корнер.

Шест минути преди изтичането на 90-те минути Алваро Перейра, който единствен от тима на Валтер Мадзари изигра двубоя от първия до последния съдийски сигнал, също отбеляза, за да оформи крайното 3:1.

В 3-тата минута Юто Нагатомо проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където дебнеха младите Алесандро Капело и Ишак Белфодил. Вратарят на "бианкоросите" Акиле Козер обаче пръв стигна до топката. Малко след това стражът на Виченца на два пъти беше притеснен от далечни шутове на Фреди Гуарин. Валтер Мадзари вероятно окуражаваше склонността на колумбиеца да стреля от далечно разстояние – в Наполи специалистът товареше с тази задача Блерим Джеймали и Гьокхан Инлер.

Момчетата на Джовани Лопес обаче също не се притесняваха да шутират от далечна дистанция и в 6-тата минута именно по този начин Стефано Джакомели даде преднина на своя отбор. 23-годишният нападател стреля и след рикошет в крака на Марко Андреоли топката влетя в мрежата зад Самир Ханданович.

Отговорът на "нерадзурите" беше светкавичен. След центриране отляво Гуарин, който беше много активен от началото на срещата, елегантно преодоля Козер. Веднага след изпълнението на центъра Джакомо Тули пропусна да отбележи втори гол във вратата на тима от Милано, а в 12-тата минута Гуарин отново опъна мрежата зад Козер, но заради рикошет в Белфодил, който беше в положение на засада, попадението не беше зачетено.

Минута по-късно 21-годишният алжирски нападател излезе на удобна стрелкова позиция, обаче беше неточен. В 16-тата минута юношата на Пари Сен Жермен и Олимпик Лион отправи удар с глава, но кълбото мина над напречната греда. Две минути след това Козер трябваше да се намесва след коварно центриране на Рикардо Алварес.

В 22-рата минута Матиа Мустакио нахлу в пеналта на Интер, но Жуан успя да догони противниковия халф и да изчисти. По-нататък Гуарин уцели стената от фаул, а Капело се отличи с хубав шут, избит от Козер в корнер. В 29-тата минута опитният Симоне Тирибоки затрудни Ханданович, обаче все пак словенския вратар спаси.

Беше изминал половин час от първия съдийски сигнал, когато Естебан Камбиасо нанесе много неточен изстрел от дъгата пред пеналта на изпадналия в трета италианска дивизия състав. Момчетата на Мадзари обаче допускаха грешки в защита, особено неориентиран изглеждаше Андреоли. В 35-тата минута Тули можеше да се възползва от поредното недоразумение в черно-синята отбрана. 25-годишният нападател обаче не намери очертанията на вратата.

Четири минути преди края на полувремето Белфодил вкара първия си гол с екипа на Интер. След центриране на Гуарин от ъглов удар нападателят се разписа с глава. В последната минута на първата част Джакомели шутира добре от фаул, все пак обаче топката профуча в аут. Полувремето завърши с едно красиво изпълнение на Капело, който беше на крачка от това да отбележи с пета след пас на Гуарин.

На почивката Мадзари извърши няколко смени, най-вече в халфовата линия на своя отбор. На игрището се появиха младите Ибрахима Мбайе и Патрик Олсен. Междувременно на стадиона в Пинцоло беше пристигнал президентът на трикратните европейски шампиони Масимо Морати.

В 56-тата минута точно Мбайе можеше да се разпише по атрактивен начин. Сенегалецът засече от воле прекрасно центриране на Алваро Перейра отляво, обаче кълбото мина над напречната греда. Постепенно интересните ситуации в срещата понамаляха. Играта се накъса от множеството смени, както и от нарушения в средата на игрището.

Около двадесет минути преди края на мача Здравко Кузманович можеше да се нареди сред голмайсторите, но нямаше късмет. След изстрела на сърбина кълбото се удари и в двата странични стълба, обаче не мина голлинията. В 84-тата минута футболист на Виченца подари топката на Алваро Перейра и уругваецът, който единствен от състезателите на миланския тим изкара пълни 90 минути, вкара попадение, чрез което оформи крайното 3:1 в полза на Интер.

Интер – Виченца 3:1

0:1 Джакомели 6