Класика за Интер на старта на контролите

Новият треньор на Интер Валтер Мадзари изведе своя тим до победа в първия си мач начело на отбора. Нерадзурите спечелиха 3:0 срещу Трентино в контрола играна в лагера на нерадзурите.

И трите гола за Интер паднаха след паузата. Разписаха се Родриго Паласио, Алесандро Капело и Рики Алварес. Новото попълнение Ишак Белфодил блесна с два пропуска от дузпа. При първият му удар от бялата точка вратаря спаси, а при вторият опит уцели гредата.

Треньорът Валтер Мадзари заложи на схема 3-5-1-1. На вратата застана Ханданович, тримата в отбрана бяха Андреоли, Ранокия и Жуан. Икарди бе на върха на атаката, а зад гърба му действаше Родриго Паласио.

Отборът на Трентино запачно много агресивно. До петата минута имаше две добри положения за гол. В 4-ата минута хубав удар от фаул на Поли отиваше в далечния ъгъл, но Ханданович изби в корнер. При изпълнението Паоло Донати с глава засече топката, но тя мина на сантиметри от гредата.

Интер отвърна с хубава атака и силен удар от дистанция на Нагатомо. Топката се отклони в защитник и дори облиза страничната греда. После Гуарин опита шут, който вратаря Росати спаси. Постепенно стража на Трентино стана все по-зает. Той излезе и изпревари Джонатан.

После Икарди стреля с глава, но уцели защитник. Паласио също пробва късмета си с глава, но Росати изби. Вратарят на Трентино беше подложен на обстрел. Пак Икарди засече с глава центриране на Паласио. Двамата аржентинци в атака се разбираха добре.

В края на полувремето Ранокия пропусна след удар с глава при центриране от корнер. На почивката двата тима се оттеглиха без голове.

На почивката Мадзари направи доста промени. Белфодил се появи в атака да партнира на Паласио. Влязоха още Карисо, Кампаняро, Самуел, Киву, Мбайе, Оби и Алварес.

Десет минути след паузата Ишак Белфодил помисли, че е вкарал първия си гол за Интер. Той реализира след като Самуел отклони с глава, но попадението бе отменено заради засада.

В крайна сметка Интер поведе в 58-ата минута. Първият гол за сезона го вкара Родриго Паласио. Аржентинецът се разписа с глава след центриране от корнер на Рики Алварес.

Пет минути след това Интер спечели дузпа. Рики Алварес бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Белфодил, но вратаря на Трентино спаси.

Все пак Интер вкара втори гол. Вкара го Алесандро Капело, който се появи на мястото на Паласио. Младокът получи пас от Мира, добре се завъртя и прати топката в далечния ъгъл - 2:0.

Пет минути по-късно Интер вкара и трето попадение. Този път бе точен Рики Алварес. Мира пусна отлично над защитата на съперника, Алварес овладя, преодоля вратаря и остави топката да спре в мрежата.

Рики Алварес направи много силно впечатление и малко след това спечели дузпа. Отново Ишак Белфодил застана зад топката и стреля много силно, но този път уцели страничната греда.

Новото попълнение на Интер явно нямаше никакъв късмет, защото 3 минути преди края бе изведен сам срещу вратаря, опита да го финтира, но стража на Трентино закова топката в ръцете си.

ИНТЕР - ТРЕНТИНО 3:0
1:0 Паласио 58
2:0 Капело 69
3:0 Алварес 74

ИНТЕР първо полувреме: Ханданович, Андреоли, Ранокия, Жуан, Джонатан, Гуарин, Камбиасо, Кузманович, Нагатомо, Паласио, Икарди

ИНТЕР второ полувреме: Карисо, Кампаняро, Самуел, Киву, Мбайе, Кузманович (64 Мира), Камбиасо (63 Олсен), Авварес, Оби, Паласио (64 Капело), Белфодил