Феноменална драма на "Меаца", Интер отново плаче

Удинезе победи Интер с 1:0 като гост в мач от 14-тия кръг на Серия А и по този начин се изравни с Милан по точки на върха във временното класиране.

Двубоят ще се запомни с две изпуснати дузпи – по една и за двата отбора, както и с двата червени картона – пак по един и за двата тима.

След оспорвано първо полувреме, постепенно през втората част Удинезе взе инициативата и поведе в 72-ата минута с гол на Маурисио Исла. Драмата в тази среща обаче тепърва предстоеше.

Пет минути преди края на сблъсъка Антонио Ди Натале пропусна 11-метров наказателен удар за гостите, а преди това Хавиер Санети беше изгонен.

Една минута преди края пък ситуацията се повтори, но в другия край на терена. Пацини се подхлъзна и направи невероятен пропуск, а Феронети от състава на Франческо Гуидолин беше отстранен след два бързи жълти картона.

Малко изненадващо, мениджърът на Интер Клаудио Раниери пусна сред титулярите 20-годишния Марко Давиде Фараони, като освен това в предни позиции "нерадзурите" започнаха с двама – Диего Милито и Джампаоло Пацини.

След спокойни първи минути, в които и двата отбора нямаха чисто голово положение, в 12-тата минута Габриел Торже, стартирал вместо Антонио Флоро Флорес в състава на Франческо Гуидолин, отправи хубав и точен удар към вратата на Жулио Сезар, но бразилецът спаси.

Малко след това добра комбинация на Интер завърши с шут на Милито, който мина над напречната греда. Рики Алварес също опита късмета си от далечна дистанция, обаче резултатът беше същият като при неговия 32-годишен сънародник.

За известно време Удинезе установи леко превъзходство. Гостите изглеждаха опасно, особено когато им се откриеше възможност за бърза контраатака. Маурисио Исла и Антонио Ди Натале, голмайсторите от мача с Рома, се озоваваха на удобни позиции, но намеса от страна на Жулио Сезар не беше необходима.

Постепенно домакините се посъвзеха и се опитаха да се възползват от по-големия си дял във владеенето на топката. Половин час след началото на двубоя Тиаго Мота шутира точно, обаче Ханданович се справи. Малко по-късно Пацини също стреля, но неточно.

В самия край на полувремето след центриране от корнер Валтер Самуел можеше с глава да открие, но Ханданович беше на мястото си и улови. Така първата част завърши при нулево равенство, като чистите ситуации почти липсваха.

В началото на второто полувреме "фриуланите" бяха по-активният отбор, като удари с глава на Антонио Ди Натале и Габриел Торже застрашаваха вратата на Жулио Сезар.

В 58-мата минута капитанът на черно-белите нанесе много хубав шут, след като с гръб към стража на Интер получи кълбото от тъч отляво, извъртя се и стреля моментално, но Жулио Сезар внимаваше.

Удинезе продължи да играе с голямо самочувствие и да търси гола. Възпитаниците на Гуидолин нямаха попадение на чужд терен от два месеца и срещу "нерадзурите" даваха всичко от себе си.

В 69-тата минута изглеждаше, че защитата на Интер ще бъде матирана, след като Ди Натале бе изведен на добра позиция, но страничният рефер вдигна флага за засада.

Все пак няколко минути по-късно гостите поведоха след много хубава атака. Ди Натале бе намерен пред наказателното поле на италианските вицешампиони и на свой ред подаде към Флоро Флорес, който пусна към нахлуващия Исла и чилиецът беше безпощаден.

В 85-тата минута Удинезе получи правото да изпълни дузпа, а капитанът на Интер Хавиер Санети беше изгонен заради нарушението, предизвикало 11-метровия наказателн удар. Зад топката застана Антонио Ди Натале, но Жулио Сезар улови ъгъла и спаси.

Драмата стана пълна, когато съдията Джервасони свири дузпа и за домакините. Феронети събори Диего Милито, но за разлика от Санети получи само жълт картон. С отговорността да изпълни наказателния удар се нагърби Джампаоло Пацини. Нападателят обаче се подхлъзна и топката прелетя високо над напречната греда.

След дузпата Феронети беше изгонен, вероятно заради спор с рефера. До последния съдийски сигнал резултатът не се промени, въпреки че Интер имаше още един добър шанс и така футболистите на Удинезе се поздравиха с победата.

Интер – Удинезе 0:1