Младежите – Шампиони на Италия

Нерадзурите победиха Рома с 6-5, след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1-1.

Тази вечер имаше празненства след триумфа в националния шмапионат на младежите (U15). Те станаха шампиони на Италия за втори пореден път, повтаряйки успеха през миналата година, когато победиха Наполи.

Миналата година треньор бе Салваторе Кероне, а този сезон – Беноа Кует. Новият треньор ръководи своите момчета по пътя към титлата и то успешно.

В 70 минута редовното време изтече при резултат 1-1. Капитанът на Интер – Тафер откри за нерадзурите в седмата минута, но Туминело изравни за Джалоросите в 26 минута. Въпреки големите шансове , които се откриха пред Траоре и Пископо, резултатът остана непроменен. През продълженията също нямаше голове и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Капитанът Тафер изпълни първия наказателен удар за състава на Интер, но изпрати топката покрай вратата. Всички останали изпълнители за нерадзурите реализираха дузпите си, докато тези на Рома сгрешиха на два пъти.

Когато Нарди изпусна решаващата дузпа, интеристите експлодираха от радост. Момчетата, родени през 1998г., празнуваха заедно с треньора си Кует.

Това е много важна и престижна титла за Интер в тази възрастова група. Също така, това е седмата титла от 1984г. насам. Нито един италиански клуб не е печелил толкова титли.