Мъката на Интер продължава, Дженоа остава в елита

Дженоа и Интер завършиха при резултат 0:0 срещата си от 37-мия кръг на Серия А, като по този начин "грифоните" си гарантираха, че и през следващия сезон ще играят в италианския елит.

Иначе интересните моменти на стадион "Луиджи Ферарис" не бяха много и може би ще се запомнят само две изпълнения: една страхотна задна ножица на Марко Бориело и удар на Томазо Роки, след който топката срещна напречната греда.

"Нерадзурите" продължават да нямат победа вече четири поредни мача, докато тимът от Генуа записа своя шести пореден двубой, в който не допусна поражение.

Наставникът на Интер Андреа Страмачони не можеше да разчита на общо петнадесет от своите футболисти, които отсъстваха поради контузии или наказания. В групата на "нерадзурите" обаче се завърнаха Антонио Касано и Юто Нагатомо, като японецът дори попадна сред титулярните единадесет.

Домакините от Генуа започнаха мача малко по-активно от своя съперник и в 5-тата минута Антонио Флоро Флорес шутира опасно, но Самир Ханданович се справи с удара. Шест минути по-късно Марко Ригони намери Марко Бориело с прекрасно центриране отляво, обаче изстрелът с глава на нападателя не се превърна в гол заради блестящата намеса на противниковия страж.

В 15-тата минута "нерадзурите" най-сетне погледнаха към вратата, пазена от Себастиан Фрей. Фреди Гуарин отправи удар, който не затрудни особено вратаря на "грифоните". На другия край на терена Флоро Флорес стреля неточно от далечна дистанция, а после същото стори и Здравко Кузманович от другия отбор.

Тимът на Давиде Балардини продължаваше да бъде по-настоятелният, но в 28-мата минута Кузманович получи възможност да шутира от фаул. Сърбинът обаче стреля точно в стената. След това около петнадесет минути на игрището не се случваше нищо интересно, докато на трибуните привържениците на Дженоа се радваха, понеже Фиорентина поведе на Палермо. Загуба на сицилианците щеше да означава, че отборът от Лигурия ще запази мястото си в Серия А.

Все пак домакините можеха още повече да се приближат до спасението, ако удар на Андреа Бертолачи от далечно разстояние бе влязъл в мрежата зад Ханданович. Словенецът обаче за пореден път демонстрира голямата си класа и може би именно той е играч номер 1 за Интер през иначе катастрофалния сезон.

В 51-вата минута Хуан Мануел Варгас стреля с глава, но прекалено слабо, за да затрудни Ханданович. Две минути по-късно Бориело впечатли с атрактивна задна ножица, като топката мина съвсем близо до вратата. Момчетата на Балардини играеха с настроение и на фона на безидейните "нерадзури" това си личеше още по-ясно.

В 58-мата минута Гуарин можеше да опровергае критиците на миланския отбор, обаче при първата ситуация Фрей внимаваше и изби, а после колумбиецът се опита да прехвърли вратаря, но прехвърли и самата врата. Междувременно креативността на гостите може би щеше да получи тласък, тъй като на терена след дълго отсъствие поради контузия се появи Антонио Касано.

По-нататък Франселино Матусалем и Флоро Флорес притесниха гостуващата защита, обаче и този път до попадение във вратата на Ханданович не се стигна. В 71-вата минута един от ветераните в състава на Страмачони, Томазо Роки, уцели напречната греда. Касано се бе опитал да центрира и след рикошет в крака на противников състезател топката попадна у 35-годишния нападател, който удари гредата.

Голове в срещата на "Луиджи Ферарис" така и не паднаха. Така серията без победи на "нерадзурите" продължава. Продължава и серията без загуби на "грифоните", които си осигуриха участието в италианския елит и през следващия сезон.

Дженоа – Интер 0:0

Дженоа: Фрей, Портанова, Манфредини, Гранквист, Антонели, Матусалем, М. Ригони, Варгас (Морети – 90), Бертолачи, Флоро Флорес (Куцка – 75), Бориело (Имобиле – 87)

Интер: Ханданович, Ранокия (Шпендълхофер – 78), Паза, Скелото, Нагатомо, Кузманович, Ковачич, Камбиасо, Гуарин (Бенаси – 83), Алварес (Касано – 60), Роки