Катастрофален Интер загуби и от Лацио

Лацио победи Интер с 3:1 в двубой от 36-тия кръг на Серия А и по този начин се изравни по точки със своя голям градски съперник Рома. "Нерадзурите" пък записаха трето поредно поражение, но по-притеснителното е, че отново показаха невероятна липса на концентрация в ключови моменти от срещата, а и пак нямаха късмет.

Резултатът откри Серджо Флокари в 22-рата минута, но единадесет минути по-късно Рикардо Алварес изравни. В самия край на първото полувреме обаче "орлите" получиха правото да изпълнят дузпа, реализирана от бразилеца Ернанеш.

След почивката футболистите на Андреа Страмачони се хвърлиха в предни позиции и бяха близо до изравняване в 70-тата минута, когато на свой ред трябваше да изпълняват 11-метров наказателен удар. Алварес обаче прати топката високо над вратата, а шест минути след това резервата Оджени Онази разстреля Самир Ханданович.

Кризата с травмите не пощади Интер и за мача с Лацио, като в хода на срещата с "бианкочелестите" Джонатан се контузи и беше заменен от Марко Бенаси. От тима на Страмачони отсъстваха играчи като Хавиер Санети, Родриго Паласио, Диего Милито, Антонио Касана, Валтер Самуел и Валтер Гаргано. Срещу бившия си отбор пък излезе Томазо Роки.

Първите по-интересни ситуации бяха пред вратата на Федерико Маркети. Рикардо Алварес и Роки имаха възможности да открият резултата, но и в двата случая вратарят на "орлите" не позволи да бъде преодолян. Стабилните изяви на Маркети сякаш вдъхновиха неговите съотборници и римляните стигнаха до попадение в 22-рата минута.

Антонио Кандрева центрира, а Самир Ханданович изби топката към вратата си. След рикошет в рамото на Серджо Флокари кълбото влезе в мрежата на "нерадзурите". Малко след това Кандрева получи шанс да удвои преднината на своя състав, след като излезе очи в очи с Ханданович. Словенецът обаче този път спаси вратата си от сигурен гол.

Кандрева продължи да тормози отбраната на миланския отбор, но вместо гостите да вкарат второ попадение, допуснаха гол. Отбеляза го Алварес, който се възползва от центриране на Алваро Перейра и се разписа с глава. Преди почивката аржентинецът направи изумителен пропуск, нелоша възможност пропиля и Естебан Камбиасо.

Така се стигна до третата минута от добавеното време на първата част, когато Флокари падна в наказателното поле на Интер след съприкосновение с Андреа Ранокия и реферът Мауро Бергонци посочи бялата точка. Ернанеш реализира дузпата и върна преднината на тима си.

Веднага след паузата Фреди Гуарин стреля силно от далечна дистанция, обаче топката профуча покрай вратата на Маркети. Няколко минути по-късно колумбиецът комбинира с Матео Ковачич и хърватинът отправи хубав изстрел, с който вратарят на римския отбор се справи, макар и трудно.

В 59-тата минута обаче Гуарин, който правеше добро впечатление, също се отличи с невероятен пропуск и подхрани недоволството на домакинските фенове. Трета поредна загуба грозеше "нерадзурите", а заедно с нея – и унищожаване на и без това минималните шансове за участие в европейските клубни турнири.

Кошмарният сезон за Интер получи своята кулминация двадесет минути преди края на редовното време, когато тимът на Страмачони трябваше да изпълни дузпа. Гуарин се строполи в пеналта на "бианкочелестите" след съприкосновение с Лорик Цана и за втори път в срещата Бергонци отсъди 11-метров наказателен удар. Зад кълбото застана Алварес, който го прати високо над напречната греда. Шок за верните привърженици на отбора от Милано.

В 74-тата минута Гуарин вложи всичката си спортна злоба в един изстрел от далечно разстояние, но Маркети за пореден път каза "не" на играчите в черно-синьо. Две минути след това Оджени Онази разстреля Ханданович от далечно разстояние и постави "нерадзурите" на колене.

Така Лацио победи Интер с 3:1 и има всички шансове да завърши сезона в челната петица на Серия А. Пред Масимо Морати и компания обаче перспективите в никакъв случай не са розови и ръководството на Интер ще трябва да свърши много работа през лятото, ако иска да избегне бъдещи провали.

Интер – Лацио 1:3

0:1 Флокари 22
1:1 Алварес 33
1:2 Ернанеш 45+3 (д)
1:3 Онази 76

Интер: Ханданович, Жуан, Ранокия (Паза – 53), Джонатан (Бенаси – 30), Перейра, Ковачич, Кузманович (Гаритано – 80), Камбиасо, Гуарин, Алварес, Роки

Лацио: Маркети, Андреа Диаш (Сиани – 46), Цана, Конко, Раду, Ледесма (Онази – 60), Лулич, Кандрева, Ернанеш, Флокари (Гонсалес – 60), Клозе