Палермо надви Интер

Палермо победи Интер с 1:0 в двубой от 34-тия кръг на Серия А и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите. Единственото попадение в срещата, играна на стадион "Ренцо Барбера" вкара Йосип Иличич в 10-тата минута.

Словенецът и Миколи оползотвориха груба грешка на Матиас Силвестре. Малко след това пък проблемите за "нерадзурите" станаха още по-сериозни, след като капитанът на тима Хавиер Санети получи изключително тежка контузия.

Сезонът за миланския тим продължава да става все по-кошмарен. Отборът на Страмачони отново се свлече на седмото място и постави под въпрос участието си в европейските клубни турнири през следващата кампания.

Кризата с множеството контузии в Интер продължи и днес, като общо тринадесет футболисти отсъстваха поради травми. Особено сериозни бяха затрудненията на "нерадзурите" в предни позиции, където за пореден път единствените здрави състезатели бяха ветеранът Томазо Роки и младият Франческо Форте.

Палермо се хвърли в атака още от първата минута, но чак в 7-мата Фабрицио Миколи притесни стража на гостите Самир Ханданович. Сантяго Гарсия проби в наказателното поле на миланския отбор и подаде към капитана на "розанерите", но словенският страж направи спасяване. Отговорът на тима, воден от Андреа Страмачони беше светкавичен – Хавиер Санети тества Стефано Сорентино от далечна дистанция.

В 10-тата минута обаче груба грешка в отбраната на Интер позволи на Иличич да открие резултата. Матиас Силвестре сбърка фатално, Миколи намери Йосип Иличич, който от границата на наказателното поле порази целта – 1:0 за сицилианците.

Лошите новини за Страмачони нямаха край и в 17-тата минута Санети трябваше да напусне принудително терена, защото се контузи. На мястото на ветерана в игра влезе Езекиел Скелото. Тимът на Джузепе Санино пък продължи да разиграва по-добре и в 26-тата минута Миколи уцели стената от фаул.

Пет минути по-късно Рикардо Алварес пропиля добра възможност да възстанови равенството. Футболистът с номер 11 шутира покрай вратата от удобна стрелкова позиция. Минута преди края на полувремето пък Роки нанесе изстрел с глава, но топката излезе в аут. "Нерадзурите" така и не съумяха да стигнат до гол преди паузата.

Джонатан беше близо до попадение три минути след подновяването на играта. Сорентино обаче попречи на бразилеца да се разпише от далечно разстояние. На другия край на игрището Масимо Донати беше неточен от границата на пеналта.

В 62-рата минута Силвестре можеше да поправи грешката си, като изравни, но изстрелът му с глава беше несполучлив. По-нататък удари на Алварес за Интер и на Иличич за Палермо бяха блокирани. В 66-тата минута Санино беше изгонен от мястото си край тъчлинията заради протести, обаче това едва ли щеше да помрачи радостта на "розанерите", ако няколко минути по-късно Миколи беше отбелязал. Ханданович обаче отново беше безупречен.

В 73-тата минута Алварес стори по-трудното, след като навърза няколко противникови играчи, преди да уцели напречната греда. В заключителните минути на мача "нерадзурите" не можаха да вкарат и така допуснаха поражение, заради което остават на седмото място в таблицата на Серия А.

Палермо – Интер 1:0

1:0 Иличич 10

Палермо: Сорентино, Фон Берген, Ароника, Донати, Морганела, Гарсия (Нелсон – 80), Барето, Аревало, Куртич, Иличич (Ернандес – 72), Миколи (Муньос – 87)

Интер: Ханданович, Ранокия, Силвестре (Гаритано – 71), Жуан, Джонатан, Перейра, Санети (Скелото – 17), Кузманович (Форте – 86), Ковачич, Алварес, Роки