Интер се върна на победния път

Интер победи Парма с 1:0 в първия неделен мач от 33-тия кръг на Серия А и по този начин се изкачи на петата позиция във временното класиране преди срещата на Рома с Пескара. Единственият гол в двубоя, който се игра на "Джузепе Меаца", отбеляза Томазо Роки.

Опитният нападател се разписа в 82-рата минута на мача, като оползотвори хубав пас на Джонатан. Това беше второ попадение за 35-годишния футболист с екипа на "нерадзурите" – попадение, което донесе първия успех на миланския тим от 3-ти април насам.

Наставникът на Интер Андреа Страмачони не можеше да разчита на дванадесет от своите състезатели, които бяха контузени. За пореден път единствените двама нападатели в групата на домакините бяха Томазо Роки и Франческо Форте. Що се отнася до Парма, Роберто Донадони трябваше да се справя без Макдоналд Марига, Рафаеле Паладино, Емилио Макекън и Габриел Палета.

Още в началото на срещата двата тима си размениха по едно голово положение. В 3-тата минута включилият се в предни позиции Йоан Беналуан тества вниманието на Самир Ханданович, а на другия край на терена Езекиел Скелото изведе Здравко Кузманович на удобна стрелкова позиция. Сръбският полузащитник обаче шутира над напречната греда.

По-нататък и пред двете врати се заредиха корнери, от които обаче не произлязоха кой знае какви опасности за Ханданович и неговия колега Антонио Миранте. Все пак в 17-тата минута стражът на "дуковете" трябваше да се намесва след изстрел на Скелото. Осем минути по-късно Рикардо Алварес стреля, но Андреа Кода блокира удара.

Марко Пароло можеше да даде преднина на своя отбор с мощен шут в 28-мата минута. Ханданович обаче спаси. Словенецът щеше да бъде безпомощен минута по-късно, но напречната греда попречи на Хайме Валдес да открие резултата с красив далечен изстрел. Парма продължаваше да натиска своя противник и в 34-тата минута Марко Маркиони също пропусна да се разпише.

Въпреки атаките към вратата на "нерадзурите", именно съставът на Андреа Страмачони можеше да поведе в 38-мата минута, когато Кузманович намери Скелото, чийто удар беше блокиран от Беналуан. В заключителните минути на полувремето Интер беше малко по-добрият тим, но гол не падна.

След паузата Роки беше първият, който застраши вратата, пазена от Миранте. За голям период от време след почивката интересните ситуации на практика липсваха. Все пак в 63-тата минута Роки отново шутира, обаче отново не уцели.

Малко след това Кузманович проби в наказателното поле на гостите и се опита да центрира, но толкова силно, че Алварес инстинктивно се наведе и не засече топката. В 70-тата минута Никола Сансоне пропиля чудесен шанс да порази домакинската мрежа, а после Скелото напредна отляво и подаде към Роки, чийто изстрел не сполучи.

В 76-тата минута защитата на Интер изпусна Джонатан Биабиани, който се озова очи в очи с Ханданович. Вратарят обаче хладнокръвно предотврати сигурно попадение. В 82-рата минута нямаше кой да спре Роки. Ветеранът получи отличен пас от Джонатан и зарадва привържениците на Интер. "Нерадзурите" взеха важни три точки, които ще им помогнат в битката за европейска квота.

Интер – Парма 1:0

1:0 Роки 82

Интер: Ханданович, Жуан, Ранокия, Джонатан, Санети, Кузманович, Ковачич, Скелото (Гаритано – 77), А. Перейра, Алварес, Роки (Киву – 85)