Интер плаче след шокиращ обрат в шоу със 7 гола

Интер загуби с 3:4 от Аталанта в спиращ дъха трилър от 31-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" водеха с 3:1 в средата на второто полувреме, но допуснаха пълен обрат и шансовете им да се преборят за третото място в класирането изглеждат илюзорни. В герой за гостите се превърна аржентинският нападател Херман Денис, който заби хеттрик във вратата на Самир Ханданович и вече има 15 гола от началото на сезона.

Аталанта завърши мача с човек по-малко след червен картон на Кристиан Раймонди в 90-ата минута. Драмата обаче продължи и в добавеното време, когато Андреа Ранокиа направи невероятен пропуск, като от два метра не успя да уцели опразнената врата. След мача пък футболистите на двата тима стигнаха до бой, но все пак от щабовете се намесиха и предотвратиха по-грозни сцени.

Победата над Сампдория през седмицата бе върнала самочувствието на "нерадзурите", които преди това имаха две поредни загуби. Сега обаче отборът на Андреа Страмачони остана на 6-о място в таблицата и изостава на 8 точки от градския си съперник Милан.

В отсъствието на Родриго Паласио и Диего Милито Страмачони нямаше голям избор за атаката на тима и заложи на Антонио Касано и Роки. Алваро Перейра и Хавиер Санети действаха по фланговете, а с ролята на плеймейкър се нагърби младият хърватин Матео Ковачич.

Гостите от Бергамо започнаха с двама нападатели в лицето на Денис и Джакомо Бонавентура. Наставникът на тима Стефано Колантуоно се надяваше момчетата му да повторят силния си мач от есента, когато надвиха Интер с 3:2.

В началото домакините се опитаха да притиснат съперника си и направиха няколко интересни атаки, но голът им убягваше. В 22-ата минута Фреди Гуарин стреля силно от фаул, но Чиро Полито спаси. Малко по-късно Касано се контузи и бе заменен от Рикардо Алварес. Аржентинецът ядоса публиката на Интер с няколко лоши отигравания, но в края на полувремето "нерадзурите" излязоха напред в резултата с попадение на Томазо Роки. Бившият футболист на Лацио се оказа най-съобразителен след центриране на Алваро Перейра от корнер и вкара първия си гол с екипа на Интер и общо номер 100 в кариерата си в Серия "А".

След почивката зритлите станаха свидетели на истинско голово шоу. В 55-ата минута Роки поиска дузпа, но съдията Андреа Джервасони даде сигнал играта да продължи. В ответната атака Аталанта изравни чрез Бонавентура, който се възползва от хубав пас на Марко Ливая. Хърватинът се бе появил на терена малко по-рано и веднага се прояви срещу отбора, чиято собственост е.

Радостта на бергамаските не продължи дълго, защото веднага след центъра Интер отново поведе. В прегръдките на съотборниците си се оказа Рики Алварес, но преди той да прати топката в мрежата останаха сериозни съмнения за нарушение на Естебан Камбиасо. 4 минути по-късно Алварес се разписа отново и този път попадението му беше много красиво. Той майсторски финтира защитник на гостите и с остър шут по в близкия ъгъл простреля Полито.

При 3:1 всичко изглеждаше решено, но ново спорно отсъждане на рефера върна интригата. Джервасони даде много дискусионна дузпа за Аталанта и Херман Денис намали от бялата точка. В 71-ата минута аржентинският таран бе точен за 3:3, след като се разходи в наказателното поле  на домакините, а ударът му не остави никакви шансове на Самир Ханданович.

Това развитие на двубоя шокира футболистите на Интер и наказанието не закъсня. В 77-ата минута Бонавентура центрира отдясно и Херман Денис оформи хеттрика си, засичайки топката в мрежата на Интер.