Ювентус си отмъсти на Интер

Ювентус победи Интер с 2:1 като гост в двубой от 30-тия кръг на Серия А и по този начин се откъсна на дванадесет точки пред втория във временното класиране тим на Наполи. Освен това "бианконерите" си отмъстиха на "нерадзурите" за загубата през първия полусезон.

Мачът беше изключително динамичен, като още в 3-тата минута Фабио Куалиарела даде преднина на своя отбор. Десетина минути след старта на второто полувреме обаче Родриго Паласио изравни, но с гол на Алесандро Матри в 60-тата минута тимът от Торино стигна до успеха.

Така съставът на Андреа Страмачони вече се намира на шестата позиция в таблицата. Лацио изпревари Интер заради победата си над Катания с 2:1 и в момента въобще не е ясно дали миланският отбор ще се пребори за място в европейските клубни турнири през следващия сезон.

За днешния двубой мениджърът на торинския състав Антонио Конте не можеше да разчита на Мирко Вучинич, както и на още трима контузени състезатели. Наставникът на "нерадзурите" Андреа Страмачони пък трябваше да се справя без четирима играчи, които страдаха от травми, както и без наказания Жуан.

Още в 3-тата минута Куалиарела откри резултата с великолепен далечен изстрел, при който и Самир Ханданович не се намеси по най-добрия възможен начин. Словенецът сякаш остана изненадан от решението на противниковия нападател.

Три минути след попадението топката се удари в ръката на Леонардо Бонучи, който се намираше в собственото си наказателно поле. Никола Рицоли обаче не отсъди дузпа в полза на домакините, което разгневи техните тифози. Постепенно Интер взе инициативата и в 12-тата минута Антонио Касано беше много близо до това да изравни, но Джанлуиджи Буфон успя да изчисти в корнер.

Минута по-късно Родриго Паласио стреля с глава, обаче Буфон изби от голлинията. Малко след това кълбото докосна ръката на Хавиер Санети, който се опитваше да го овладее в собствения си пеналт. Реферът обаче и този път не посочи бялата точка.

По-нататък "бианконерите" осъществиха няколко качествени атаки, но до нов гол в мрежата зад Ханданович не се стигна. Междувременно "нерадзурите" дебнеха за грешки в отбраната на италианските шампиони, обаче опасностите пред Буфон все пак понамаляха.

В 38-мата минута Рикардо Алварес шутира от далечно разстояние и топката разтресе мрежата на "Старата госпожа", но от външната страна. Две минути по-късно Андреа Пирло затрудни Ханданович максимално със силен удар от далечна дистанция.

До края на първото полувреме Алваро Перейра също пробва късмета си, обаче изстрелът на уругваеца беше прекалено слаб, за да създаде проблеми на страж от класата на Буфон. Паласио пък отново стреля коварно с глава, но вратарят на Юве се беше позиционирал отлично и улови кълбото.

В 52-рата минута Падоин се озова на удобна стрелкова позиция, обаче Ханданович се справи с шута на полузащитника. Две минути след това Паласио се измъкна от отбраната на гостуващия отбор и пусна топката покрай Буфон – 1:1. Пет минути след попадението Падоин пак стреля точно, но Ханданович отново спаси.

Словенецът обаче беше безпомощен в 60-тата минута, когато Куалиарела успя да задържи кълбото в игралното поле и подаде към Алесандро Матри, който отбеляза. Отговорът на Интер не закъсня. Фреди Гуарин отправи опасен далечен изстрел.

В 69-тата минута Матео Ковачич се строполи в наказателното поле на Ювентус след съприкосновение със съперников състезател, но Рицоли пак не отсъди 11-метров наказателен удар. Секунди по-късно Касано шутира от близко разстояние, обаче Буфон блокира. Малко по-късно и Касано опита да си изпроси дузпа, но такава не беше дадена.

Въпреки че осъществиха натиск в заключителните минути на мача, "нерадзурите" не успяха да се доберат до точката и поставиха мястото си в челната шестица на Серия А под сериозно съмнение. Ювентус пък е убедителен лидер в таблицата и почти сигурно ще съумее да защити своята титла.

С последния съдийски сигнал Естебан Камбиасо влезе изключително грубо в краката на Джовинко и напълно заслужено получи червен картон. Все още не ясно дали "Атомната мравка" се е контузил сериозно, обаче изглежда сигурно, че аржентинецът ще бъде наказан за дълго време.

Интер – Ювентус 1:2

0:1 Куалиарела 3
1:1 Паласио 54