Тотнъм разби Интер и гледа към четвъртфиналите на ЛЕ

Тотнъм победи Интер с 3:0 в първа осминафинална среща от турнира Лига Европа и по този начин си осигуриха комфортен аванс преди реванша в Милано. Още от самото начало на мача "шпорите" се хвърлиха в атака и усилията им бяха възнаградени в 6-тата минута, когато Гарет Бейл откри резултата.

Уелсецът се разписа с глава. Само дванадесет минути по-късно Гилфи Сигурдсон удвои предимството на своя отбор, а до края на първото полувреме домакините пропуснаха още няколко добри възможности да отбележат.

През втората част момчетата на Вилаш-Боаш продължиха да доминират, обаче стигнаха само до още един гол, дело на Ян Вертонген. Няколко фантастични изяви на Самир Ханданович предотвратиха още по-тежка загуба на "нерадзурите".

И двата състава имаха неприятности с контузии. Заради травма мача пропусна Емануел Адебайор. Фреди Гуарин също имаше здравословни проблеми и остана сред резервите. Колумбиецът обаче щеше да се появи на игрището през втората част.

В началните минути на срещата Тотнъм беше по-активният отбор, но първият удар беше отправен от играч на Интер. Шута нанесе Рикардо Алварес, който обаче не застраши сериозно вратата, пазена от Брад Фридъл. В 6-тата минута обаче логичното се случи.

След центриране на Гилфи Сигурдсон отляво Гарет Бейл се извиси над Естебан Камбиасо и заби топката в мрежата зад Самир Ханданович. Няколко минути след попадението Джърмейн Дефоу беше близо до второ, но този път словенският страж на "нерадзурите" блокира изстрела.

В 13-тата минута Бейл стреля от далечна дистанция, обаче Ханданович спаси. Малко след това уелсецът получи жълт картон заради симулация. 23-годишният футболист се опита да си спечели дузпа, като потърси съприкосновение с Валтер Гаргано. Единственото, което Бейл си спечели в случая, беше официалното предупреждение.

На другия край на терена Матео Ковачич шутира над напречната греда, но в 18-тата минута "шпорите" удвоиха преднината си. Аарън Ленън проби отдясно и пусна кълбото към Дефоу, който отправи удар, Ханданович изби, обаче право в краката на Сигурдсон. Исландецът нямаше как да сбърка от близко разстояние – 2:0 за тима на Андреа Вилаш-Боаш.

Гостите от Милано сякаш нямаха идея как да отвърнат на натиска, който домакините оказваха, а в 27-ата минута Ян Вертонген можеше да направи резултата класически. Ханданович успя да се справи и с тази опасност. Междувременно възпитаниците на Страмачони разчитаха предимно на статични положения и Андреа Ранокия опита късмета си, но не намери очертанията на противниковата врата.

В 35-тата минута Бейл пропусна да отбележи второто си попадение с глава в двубоя, а три минути по-късно и другият голмайстор Сигурдсон тества Ханданович отново. В 42-рата минута пък Алварес пропиля златен шанс да намали. Аржентинецът се озова очи в очи с Фридъл, но стреля покрай левия страничен стълб.

До края на полувремето Алварес пак не се възползва от удобна възможност да се разпише. Така Интер приключи първата част с два гола пасив, но на резервната скамейка чакаше Родриго Паласио, който се беше развихрил през второто полувреме на шампионатния мач с Катания.

Веднага след почивката обаче Тотнъм поднови атаките си към вратата на "нерадзурите". Бейл центрира към Вертонген, но белгиецът не можа да засече топката в мрежата на гостуващия отбор. В 53-тата минута обаче 25-годишният бранител най-накрая вкара. След центриране от корнер Вертонген отбеляза с глава.

Десетина минути след това Бейл за пореден път преодоля отбраната на миланския тим, но шутът на уелсеца беше неточен. По-нататък и Дефоу беше близо до четвърто попадение, обаче Ханданович изби в ъглов удар. Словенецът трябваше да спира Ленън в 70-тата минута. Само състезателят с номер 1 спасяваше Интер от разгром.

Четири минути след ситуацията в наказателното поле на гостите Паласио можеше да донесе ценен гол за своя състав, но Фридъл се отличи с перфектна намеса. В крайна сметка резултатът не се промени. Тотнъм си гарантира добра преднина преди реванша в Милано.

Тотнъм – Интер 3:0