Луд Интер обърна Катания след като губеше с 2:0

Интер победи Катания с 3:2 като гост в мач от 27-мия кръг на Серия А и по този начин се доближи на точка зад третия във временното класиране тим на Милан.

След първите 19 минути на срещата изглеждаше, че сицилианците ще стигнат до успех срещу "нерадзурите". С попадения на Гонсало Бергесио и Джовани Маркезе домакините си бяха осигурили комфортна преднина.

През втората част обаче в игра за гостите се появи Родриго Паласио. Именно той подаде за гола на Рикардо Алварес няколко минути след старта на полувремето, а после 31-годишият аржентинец оползотвори центриране на Алваро Перейра. Във втората минута на добавеното време Паласио вкара втория си гол в двубоя и донесе победата на състава си.

Заради скандал между Страмачони и Антонио Касано 30-годишният играч беше оставен извън групата за днешния двубой. Освен това наставникът на гостуващия отбор не можеше да разчита на седем контузени състезатели, както и на наказания Андреа Ранокия.

Междувременно Роландо Маран и неговите момчета искаха да запазят жива мечтата си за европейска квота. Сицилианците все още не са участвали в европейски клубни турнири, но това може да се промени през следващия сезон, ако "росадзурите" продължат с доброто си представяне през настоящия.

Катания започна мача по-активно от своя съперник и още в 7-мата минута поведе. Гонсало Бергесио се възползва от груба грешка в отбраната на Интер и вкара своето десето попадение от началото на сезона. Жуан беше футболистът, който сбърка при гола на 28-годишния аржентински нападател.

Пет минути, след като трябваше да изпълнят център, възпитаниците на Андреа Страмачони организираха добра атака, обаче Фреди Гуарин стреля високо над напречната греда. Малко след това Алеандро Гомес можеше да удвои преднината на своя тим, но този път Самир Ханданович улови топката.

В 18-тата минута Здравко Кузманович шутира от далечна дистанция, обаче не намери очертанията на противниковата врата. Минута по-късно проблемите за гостите се задълбочиха. След центриране от фаул на Франческо Лоди Джовани Маркезе се извиси над защитата на миланския състав и отбеляза с глава своето второ попадение през настоящата кампания.

В 23-тата минута Томазо Роки се измъкна от опеката на Николас Споли, но отправи прекалено слаб удар, за да затрудни Мариано Андухар. Няколко минути по-късно 35-годишният състезател отново притесни бранителите на домакините, обаче не успя да се разпише. На другия край на терена Жуан пак беше надигран, но в случая гафът на бразилеца не доведе до нов гол в мрежата на Ханданович.

"Нерадзурите" продължиха да разчитат на далечни изстрели и статични положения. Рикардо Алварес може би се надяваше да изненада своя сънародник Андухар, обаче не уцели вратата. До края на полувремето представянето на Интер не се подобри кой знае колко и гостите закономерно се прибраха в съблекалнята с два гола пасив.

Веднага след паузата само великолепната намеса на Ханданович попречи на Бергесио да направи резултата класически. Гомес напредна по десния фланг и пусна чудесен пас към бившия нападател на Сент Етиен, но словенският страж на отбора от Милано блокира удара. После Гуарин пък можеше да намали, но стреля неточно.

Все пак в 52-рата минута гостуващият тим стигна до попадение. Включилият се от резервната скамейка Родриго Паласио проби отдясно и центрира остро към Рики Алварес, който вкара с глава. Малко по-нататък Лоди шутира от далечно разстояние, но кълбото мина покрай десния страничен стълб на Ханданович.

В 68-мата минута Гуарин можеше да изравни, но след изстрела с глава на колумбиеца топката прелетя над вратата. Две минути по-късно обаче привържениците на Интер имаха повод за радост. Алваро Перейра центрира отляво и Паласио отбеляза с глава.

В заключителните минути на сблъсъка Естебан Камбиасо и Езекиел Скелото пропуснаха да донесат трите точки на своя състав. Това обаче стори Родриго Паласио, който се разписа във втората минута на добавеното време. Интер победи Катания с 3:2.

gol.bg

Серия - А кръг 27
3 Март 2013
Катания     2   3      Интер
7' Бергесио
70' 92' Родриго Паласио
19' Меркезе 52' Рикардо Алварес

Катания: Андухар, Ролин, Споли, П. Алварес, Маркезе, Лоди, Иско, Биаджанти (Алмирон – 77), Кастро, Гомес, Бергесио (Чани – 85)

Интер: Ханданович, Жуан, Киву, Санети, А. Перейра, Кузманович (Станкович – 46), Скелото, Гаргано, Гуарин (Камбиасо – 77), Р. Алварес, Роки (Паласио – 46)